Zakończenie roku czytelnictwa

Kończy się rok szkolny 2016/2017. Zapewne pamiętamy, że jednym z

kierunków polityki oświatowej państwa było upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

Z tego zadania nasza szkoła wywiązała się znakomicie. Przez cały rok szkolny braliśmy udział w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej PoczytajMy. Czytaliśmy na różne sposoby: młodsi czytali starszym, uczniowie ze starszych klas przygotowywali dla przedszkolaków przedstawienia, inscenizacje, zabawy z układaniem puzzli na podstawie wysłuchanych opowiadań....... Pomysłów nam nie brakowało, a o wszystkich możecie przeczytać na naszej stronie internetowej.

Projekt zakończyliśmy Szkolnym Konkursem Pięknego Czytania. Rywalizacja przebiegała w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI.

W kasach I-III zwycięzcą okazała się Joanna Zgiep. Miejsce II zajęła Pola Kowalczyk, a miejsce III Anna Żołyniak. Okazało się, że 3 lata nauki zrobiły swoje, bo wszystkie dziewczynki to uczennice klas III.

Wielkie brawa należą się uczennicom klasy I. Dla nich to pierwszy konkurs w czytaniu, a poradziły sobie z tą umiejętnością bardzo dobrze.

W klasach IV-VI zwyciężyła Julia Nowak, miejsce II zajęła Agata Tkaczyk, a miejsce III Magdalena Książek.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku.

Dziękujemy także jury w osobach: pan Dyrektor Maciej Samulik, pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Halina Łukasiak, pani Elżbieta Leszczyńska, pan Marcin Kruk i uczennica klasy I gimnazjum Kamila Zgiep.

Szkolny koordynator projektu PoczytajMy, organizator konkursu Anna Przybysz