„To były piękne dni…”- Uroczyste zakończenie roku w przedszkolu

.

Zakończenie roku w przedszkolu w grupie 5 i 6- latków

21 czerwca  o godzinie 14.30  w  grupie „Muchomorków”, odbyło się uroczyste ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2015/2016. Dla części dzieci było to również  zakończenie całego pobytu w przedszkolu.  Jakże smutno, że ten czas tak szybko minął…

Pierwsza część uroczystości była pełna powagi i skupienia, rozpoczęła się „Polonezem”. W części artystycznej dzieci mówiły wiersze i śpiewały piosenki o lecie i zbliżających się wakacjach oraz zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w scence „Wakacyjny pociąg”.

Następnie dzieci, które kończą edukację przedszkolną pożegnały się ze swoimi koleżankami i kolegami, którzy jeszcze zostają w przedszkolu. Nasi absolwenci w swoich wierszach i piosenkach wyrazili, jak im żal opuszczać nasze przedszkole. W występie wspominały chwile spędzone w przedszkolu, wspólne zabawy i przygody. Natomiast młodsi koledzy w wierszach i piosenkach pożegnali starszych  kolegów i życzyli im samych sukcesów i powodzenia w szkole.

Pod koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów wszystkim przedszkolakom. Nie zabrakło także wzajemnych życzeń,  podziękowań i kwiatów.

Szczególnymi gośćmi tego dnia byli rodzice. Oni również otrzymali dyplomy za bezinteresowną pomoc i aktywne uczestnictwo w życiu przedszkola. Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami i wychowawczynią utworzyły duże koło i wspólnie odśpiewały piosenkę „Bo nasze przedszkole to jedna rodzina…” Jeszcze tylko ostatnie pamiątkowe zdjęcia i pora rozpocząć wakacje.

Dziękując za cały rok przedszkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzę wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć. Do zobaczenia we wrześniu.

Barbara Raczko