Lato przypłynęło do grupy Zuchów

Upalne dni przypominają nam, że od niedawna zawitało do nas lato. W ostatnim czasie pojawiło się ono również w przedszkolu. A wszystko za sprawą Końca Roku Przedszkolnego i powitania wakacji.

W środowe popołudnie Lato przypłynęło do grupy Zuchów. Tego dnia nasze przedszkolaki uroczyście zakończyły swój Rok Przedszkolny. Występ rozpoczęły piosenką „ Lato płynie do nas”. Następnie wspólnym wierszykiem pożegnały „samochody, książki, kredki w pudełeczkach” i opowiadały o zbliżających się wakacjach.

Dowiedzieliśmy się między innymi czym charakteryzują się letnie miesiące oraz gdzie i w jaki sposób dzieci zamierzają je spędzić. „Dla mnie to najlepsza pora aby wskoczyć do jeziora....” czy też „za kilka dni o tej porze będę witać polskie morze” to tylko niektóre z dziecięcych marzeń, które już niedługo mogą się spełnić. Nie mogło zabraknąć też miejsca i czasu na wakacje na wsi, na łące czy w lesie. Zuchy doceniły również zabawy w piaskownicy, na zjeżdżalni i huśtawce. Dziecięce wierszyki poprzeplatane były piosenkami, w których zwrócono uwagę na aktywny sposób spędzania czasu podczas wakacji. Występ zakończył się wspólnym tańcem przy piosence „Podajmy sobie ręce.”

Następnie przyszedł czas na podziękowania dzieciom i rodzicom za wspólnie spędzony rok. Nie mogło zabraknąć też pamiątkowych fotografii. Zuchy z przyjemnością pozowały do zdjęć zarówno grupowych jak też w duetach.

Życzę wszystkim słonecznych i mile spędzonych wakacji i do zobaczenia w przyszłym Roku Przedszkolnym.

Emilia Rudnicka