Dzień Edukacji Narodowej

„Z serca wyrażamy wdzięczność naszym nauczycielom, wychowawcom, pani dyrektor, paniom z obsługi, z kuchni, pani sekretarce. Dziękujemy  za Wasz  trud, cierpliwość, oddanie, uśmiech i serce nam okazywane. Pragniemy też przeprosić za wszystkie psoty, gafy i złe zachowania, które są naszym udziałem.”

Tymi słowami, dnia 15 października 2010 roku, uczeń klasy V rozpoczął uroczysty program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Akademię przygotowali uczniowie z klasy II i IV pod opieką pani Urszuli Buczek. Podczas tej szkolnej uroczystości  nie zabrakło życzeń, wiersz i piosenek dla wszystkich, którzy maja wpływ na naukę i wychowanie. Jednak największy entuzjazm wzbudził występ kabaretu „Horrorek” pt. „Spotkanie z Toreadorem” oraz „Sianokosy”. Gromkie brawa zebrał toreador walczący szpadą i słownikiem ortograficznym z KRUFKĄ, a także żniwiarz z dziennikiem lekcyjnym i kosą ściągający uczniom siano z głów.