Dzień Dziecka

Uczniowie szkoły podstawowej byli w Liwie koło Węgrowa na VIII Festynie Archeologicznym.

Miał on charakter edukacyjno - rozrywkowy. Pokazy przygotowane były przez grupę ok. 80 wykonawców z całego kraju. VIII Festyn Archeologiczny prezentował czasy średniowiecza. Ze względu na okrągłą sześćsetną rocznicę bitwy pod Grunwaldem, obok pokazów i warsztatów rzemieślniczych szczególny nacisk położono na prezentację późnośredniowiecznych militariów i wojskowości.
Dla uczniów przygotowane zostały dodatkowe atrakcje, m.in. warsztaty archeologiczne, warsztaty garncarskie. Festynowi towarzyszyła wystawa okolicznościowa związana z tematem przewodnim.

Uczniowie gimnazjum spędzili ten dzień w szkole realizując propozycje przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Pierwszą część stanowiły konkursy:

• · przebranie się za dziecko,
  • · wykonanie rysunku ulubionej zabawki,
  • · kalambury – naśladowanie innych.

Zwyciężyła klasa III gim.

Następnie były zabawy sprawnościowe:

• · bieg w worku,
  • · „taczki”,
  • · bieg z jajkiem,
  • · rzuty do celu,
  • · slalom – prowadzenie piłki jedną ręką.

Zwyciężyła klasa II gim.

Dzień zakończył mecz piłki nożnej.