Dla trzecioklasisty

Egzamin gimnazjalny sprawdza stopień opanowania umiejętności i wiadomości
 istotnych dla przedmiotów humanistycznych, matematyczno – przyrodniczych
oraz dla języka obcego nowożytnego (nauczanego w szkole jako obowiązkowy)

18 kwietnia 2018 roku (Środa)

CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA

przedmioty godzina czas trwania typ zadań zakres

historia

i wiedza o społeczeństwie

60 minut* zadania zamknięte

obejmuje wiadomości i umiejętności
z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie ustalone w podstawie programowej kształcenia ogólnego, opisane wymaganiami ogólnymi (cele kształcenia)
i szczegółowymi (treści nauczania)

język polski godz. 11:00

90 minut** zadania zamknięte

obejmuje wiadomości i umiejętności
z zakresu języka polskiego ustalone

* dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 20 minut,

** dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 45 minut.

19 kwietnia 2018 roku (CZWARTEK)

CZĘŚĆ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA

przedmioty godzina czas trwania typ zadań zakres
biologia, chemia, fizyka, geografia godz. 9:00
60 minut* zadania zamknięte obejmuje wiadomości i umiejętności
z zakresu biologii, chemii, fizyki, geografii ustalone w podstawie programowej kształcenia ogólnego, opisane wymaganiami ogólnymi (cele kształcenia) i szczegółowymi (treści nauczania)

matematyka godz. 11
90 minut** zadania zamknięte

z zakresu matematyki ustalone

20 kwietnia 2018 roku (PIĄTEK)

JĘZYK OBCY NOWOŻYTNY

poziom godzina czas trwania typ zadań zakres
podstawowy
(obowiązkowy dla wszystkich uczniów)
60 minut* zadania zamknięte obejmuje zakres wymagań dla poziomu III.0

rozszerzony
(obowiązkowy dla uczniów, którzy w gimnazjum kontynuowali naukę języka obcego na podbudowanie wymagań dla II etapu edukacyjnego, możliwy dla uczniów, którzy
w gimnazjum rozpoczęli naukę języka obcego )
godz.11:00 60 minut** zadania zamknięte
obejmuje zakres wymagań dla poziomu III.1

** dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 30 minut.