Jesteś tutaj:
  2. eTwinning

Projekty:

1. Internet oczami dziecka - mój bezpieczny świat

Projekt realizowany wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 11 im. Stefana Batorego w Inowrocawiu i Szkołą Podstawową w Mszczonowie ma na celu uświadomić dzieciom zagrożenia i możliwości płynące z internetu. Wykorzystując różnicę w wieku uczestników chcemy przekazać sobie nawzajem wskazówki jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Zależy nam na interakcji młodszych ze starszymi, wspólnym stworzeniu zasad bezpiecznego i kulturalnego korzystania z internetu. Działaniami projektowymi chcemy podkreślić, że dobre i pozytywne relacje międzyludzkie wymagają szacunku drugiej strony także w internecie. Projekt realizowany jest z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.

film1

film2

Spotkanie na żywo szkół biorących udział w projekcie

film1

film2

Produktem końcowym uczniów trzech współpracujących szkół jest prezentacja, w której zebrane zostały zasady bezpiecznego i kulturalnego zachowania w internecie:

film3

2. Let's celebrate

Projekt skupia się na tradycjach związanych z obchodami Bożego Narodzenia i Wielkanocy w różnych krajach Europy. Uczniowie ze szkół podstawowych w Portugalii, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Litwie, Chorwacji, Turcji, Rumunii, Włoszech, Grecji, Finlandii, Danii i Polsce własnoręcznie wykonują kartki z życzeniami świątecznymi po angielsku oraz w języku ojczystym i wysyłają je do wszystkich partnerów projektu. Oprócz tego uczniowie wraz z nauczycielami przygotowują krótką prezentację dotyczącą zwyczajów świątecznych w ich kraju i zamieszczają ją na platformie eTwinning. Dzięki temu każdy może poznać tradycje świąteczne w pozostałych krajach uczestniczących w projekcie.

3. Money doesn't grow on trees

Ponieważ, jak wiemy, pieniądze nie rosną na drzewach, uczymy dzieci przedsiębiorczości - w rozumieniu finansowym oraz jako umiejętność. Uczniowie poznają wartość pieniędzy we własnym oraz innych krajach, bawią się w sklep i bank, dowiadują się, jak można oszczędzać i inwestować, uczą się dokonywania dobrych wyborów itp. Przy okazji trenują liczenie i rozwiązywanie problemów. Robią to wspólnie z uczniami z Turcji, Portugalii, Słowacji i Rumunii.